Mančické hasičské klání 2013

25.08.2013 20:36

Dne 24. srpna uspořádali hasiči z Mančic již 5. ročník místního hasičského klání, které letos spojili s oslavami 125 let od založení jejich sboru. Tímto mančickým blahopřeji a přeji hodně sil a úspěchů do budoucna.

    V Mančicích bylo celý den co dělat a co sledovat. Po nástupu a nezbytných proslovech místních i hostů v čele se starostkou OSH Kolín paní Kamilou Havlínovovou následoval průvod k nedalekému památníku padlých. Po kladení věnců a státní hymně se mohlo začít závodit.

    V mužské kategorii se sešlo 17 týmů různých kvalit a zůčastňujících se různých soutěží. Kutnohorskou hasičskou ligu krom nás reprezentovali ještě kluci z Drahobudic a Jindic, Podlipanskou ligu pak namátkou domácí Mančice, Zásmuky, Kšely, Horní Kruty, Horní Měcholupy, Poříčany atd. Přestože šlo všem zúčastněným týmům šlo především o zábavu, útoky však brali všichni smrtelně vážně a soutěž tak měla poměrně vysokou úroveň. Ikdyž trať v Mančicích vede do hooodně prudkého kopce, do kterého se ani mašinám nechtěla tlačit voda, natož proudařům utíkat, byly k vidění časy lehce přes 21 sekund, což vzhledem k terénu byly celkem rychlé útoky. Běhalo se standardně na 3 hadice B ale na sklápěcí, přesněji řečeno schazovací terče, které šly schodit i z 10 metrů :-D.

    Vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel tabuli s průběžnými ani konečnými výsledky, kterou bych si mohl vyfotit, nemůžu zde uvést celková umístění všech týmů mužů, natož pak žen, mladších a starších dětí. V mé paměti uvízlo vlivem oslav našeho třetího místa pouze pořadí první pětice. Na prvních dvou místech se umístily hornňáci, a to konkrétně první Horní Kruty B a druhé Horní Měcholupy. Oba týmy zaběhly vyrovnané časy pod 22 vteřin a ukázali nám, že na Podlipanské lize se běhá hodně rychle. Třetí místo jsme obsadili my, těsně před čtvrtými Drahobudicemi a Jindicemi. Drahobudicím a Jindicím jsme oplatili porážku z poslední Kutnohorské ligy, kde na nás díky nim zbyla naše tradiční bramborová medaile.

    Co však musím mančickým pochválit je catering. Zabijačkové speciality, 2 vepřové kýty na rožni, zákusky ke kávě - to jsme si nechali líbit. Pochvlálit musím i mistra pivní pípy, protože jedním kohoutem stíhal rychle obsloužit všechny žíznivé závodníky a diváky, a že jich díky perfektně objednanému počasí bylo požehnaně.

    O fotodokumentaci se celý den staral můj kamarád Honza Korábek, ve fotografování velmi zanícený amatér, který přislíbil, že se podělí o své záběry, takže fotky brzy budou. 

 

Video útoku SDH Horní Měcholupy (favorita závodu) zde

 

Sestava SDH Radovesnice I

koš: Marek Jandák, sání: Ondra Zeman, mašina: Honza Nemčok, béčka: Šimon Zeman,

rozdělovač: Pavel Říha, proudy Honza Balon a Michal Rosůlek

 

rosi